היית לוקח אותה לדגמן בגדי ים?

את הטענות האלה אני יכול לדקלם מתוך שינה, הנה –  עולם האופנה משתף פעולה עם כוחות דיכוי הנשים. הייצוגים שהוא מציב בחזית הם תמיד "אותו דבר מאותו דבר" – בנות צעירות, בהירות ורזות נורא. כל מי שלא נגזרה מדפי השכפול של עמודי המערכת של "ווג", דינה להתפייד מהציבוריות התקשורתית. בקיצור – ברבי להמונים.  ואל תבלבלו אותנו עם מושגים כמו "גיוון" ו"הרחבת הייצוג". זאת אומרת- אתם יכולים לבלבל אותנו אבל אנחנו לא נקשיב כי אנחנו עסוקים בלגרוס קוביות קרח ולהקיא בשירותים.

הכל נכון אך בינתיים –

בקטן, בשוליים, ובזרם דקיק אך נחוש, מתגבשת אלטרנטיבה נועזת שמורכבת מכל מה שהוא "ביג נו" בלה-לה-לנד האופנתי. ככתוב על בסיס האשה-עם-הלפיד שמוצבת בכניסה אל הארץ הנחשקת (לא, לא ישראל, השנייה)- "הבו לי את בניכם היגעים והעניים…". זאת אומרת, מילא העניים והיגעים, אבל אנחנו מוכנים לקלוט גם את השמנים והזקנים, איך אנחנו אתכם?!!

בסרטון המצורף מופיע מבחר של דוגמניות (ודוגמנים) שהופכים את הנוף האופנתי שלנו לקצת פחות צפוי ומחדדים את האמירה שהיופי מגיע בכל מיני צורות.

יש ביניהם הכל מכל וכל – מוכתמים ומולבנים וגמדים וענקיים ומקועקעים .וחסרי מגדר ומאותגרי גיל. אפשר (אך לא רצוי) להתייחס אל כל אלה בלגלוג, ואפשר להתייחס אליהם כאל מחוללי מהפכה.

יש שיגידו שאופנה מוכרת פנטזיה, שאסור לה לשקף מציאות ממוצעת, אלא להציג אידיאל שמתרחק מהמוכר והידוע. אני לא-לגמרי לא-מסכים…

גם לי, אני חייב להודות, יש קושי מובנה לקבל נערה בעלת תסמונת דאון כאידיאל של יופי. אולי זה עלוב מצידי אבל בסופו של דבר אני תוצר קשיש ועייף מדי של המוסכמות החברתיות שעיצבו את עולמי. אין לי תירוץ טוב מזה.

%d7%92%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%90%d7%9f-2

אז אני, כנראה, כבר לא אקח לקמפיין דוגמנית על כסא גלגלים. אבל התלמידים שלי אולי כן.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s